Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 marca 2022

W piątek 18 marca br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "Leon".  Uczestnikami konkursu matematycznego były dzieci z trzecich klas, natomiast starsi uczniowie sprawdzili swoje umiejętności i zasób posiadnych słów z języka angielskiego.

Celem  konkursu matematycznego "Leon" było przede wszystkim zachęcenie dzieci do rozwijania pasji matematycznych oraz wypracowania nawyku logicznego myślenia. Konkurs był nie lada wyzwaniem dla małych geniuszy! Zadania konkursowe i łamigłówki matematyczne były ciekawe, ale niełatwe. Na szczęście uczniom klas trzecich nie brakło zapału do sprawdzenia swoich sił w odkrywaniu tajników królowej nauk, czyli matematyki.

Konkurs przedmiotowy "Leon" z języka angielskiego trwał 45 minut, miał formę testu i składał się z zadań otwartych i zamkniętych. Dodatkową trudność stanowił fakt, iż w każdym pytaniu mogła być jedna, dwie lub więcej poprawnych odpowiedzi.

Udział  w konkursie był dla uczniów niesamowitą motywacją do nauki z wybranej przez siebie dziedziny, by później móc sprostać zadaniom testowym oraz okazją do odkrywania swoich matematycznych czy językowych zdolności.

Do konkursu matematycznego przygotowały uczniów: p. Ewa Kruszyńska i p. Renata Teodorczuk, natomiast do konkursu z języka angielskiego - p. Agnieszka Aftyka.

 

Więcej informacji o konkursie Leon na stronie: https://www.leon-konkursy.pl/

Grafiki - źrodło: Fanpage LEON - Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy na Facebooku

R. Teodorczuk, E. Kruszyńska, A. Aftyka

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Uczestnicy Konkursu Matematycznego LEON

    Uczestnicy Konkursu Matematycznego LEON

  • Powiększ zdjęcie LEON sesja wiosenna 2022

    LEON sesja wiosenna 2022