Nasz udział w Programie partnerskim dla szkół w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 marca 2022

Klasa 3a, zapraszając do udziału klasę 3b, bierze udział w Programie partnerskim dla szkół (edycja 2) w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd” prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Więcej informacji:

 https://bezpieczny-przejazd.pl/edukacja/dla-szkol/

Celem programu jest podniesienie świadomości zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych, wzbudzenie zainteresowania zasadami właściwego zachowania w ww. miejscach wśród uczniów szkół.

Na początku uczniowie zapoznali się z materiałami edukacyjnymi znajdującymi się na stronie: https://bezpieczny-przejazd.pl/edukacja/dla-dzieci/.


Następnie uczniowie klasy 3a przygotowali gazetkę na korytarzu szkolnym pod hasłem „Zostań Ambasadorem Bezpieczeństwa”, informującej o zasadach bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych i terenach kolejowych oraz promującej projekt #ŻółtaNaklejkaPLK. To pierwsze zadanie, które trzecioklasiści zrealizowali w ramach programu.

 

Informacje z gazetki posłużą jako dodatkowe źródło informacji dla uczniów, biorących udział w kolejnych zadaniach w ramach programu.

  

Ewa Kruszyńska