Jesteś tutaj: Start / Filmy / Rok szkolny 2019-2020

Rok szkolny 2019-2020

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Transmisja uroczystości pożegnania abslwentów klas ósmych - 26 czerwiec 2020 r.

 

Artykuły

Przejdź do - Czytanie "Wampira: w Chlewiskach

Czytanie "Wampira: w Chlewiskach

Uczniowie z naszej szkoły czytali w Chlewiskach  powieść grozy Stanisława Reymonta pt. "Wampir".

Oczekujemy na relację z tego wydarzenia.

zamieszczamy zdjęcia wykonane przez p.Renatę Kowalczyk.

30 września 2019
Przejdź do - ŚWIĘTO PRACOWNIKÓW OŚWIATY

ŚWIĘTO PRACOWNIKÓW OŚWIATY

W poniedziałek 14 października obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej – Święto wszystkich pracowników oświaty. Na uroczystą akademię w sali gimnastycznej przybyli nauczyciele i inni pracownicy szkoły by obejrzeć występy uczniów. Władze gminy reprezentowali: przewodnicząca Komisji Oświaty RM w Mordach p. Grażyna Drabarek, kierownik Referatu Oświaty UMiG  p. Monika Nasiłowska-Osik i p. Mirosław Łukowski – sekretarz Urzędu, wiceprzewodniczący Rady Rodziców p. Łukasz Trębicki

14 października 2019
Czytaj więcej o: ŚWIĘTO PRACOWNIKÓW OŚWIATY
Przejdź do - XIX Dzień Papieski w Mordach

XIX Dzień Papieski w Mordach

16 października 2019 r. odbyły się uroczyste obchody Dnia Papieskiego. Z tej okazji uczniowie kl. VIIIA przygotowali przedstawienie, które zaprezentowali dzieciom z przedszkola,  koleżankom i kolegom z klas I-VIII. Sztuka zawierała wiele cennych rad i wskazówek, skierowanych do dzieci i dorosłych.
    Głównym bohaterem był Adam Nowak, chłopiec, który podczas rozmowy z Papieżem, zwierzył się mu (duchownemu) ze swoich problemów. Adam otrzymał od Papieża odpowiedź na nurtujące go pytania. Podzielił się tymi informacjami z klasą i księdzem. Słowa Papieża wywarły na nich ogromne wrażenie. Uczniowie zrozumieli, że życie w przyjaźni z Chrystusem i Matką Bożą daje prawdziwe szczęście. Uwrażliwili się na potrzeby koleżanek i kolegów. Dostrzegli, że pomaganie innym przynosi ogromną satysfakcję.

   Po zakończeniu przedstawienia młodych artystów nagrodzono gromkimi brawami.

Julia Andrunik klasa VIIIA

16 października 2019
Czytaj więcej o: XIX Dzień Papieski w Mordach
Przejdź do - 101 rocznica Odzyskania Niepodległości

101 rocznica Odzyskania Niepodległości

W przeddzień 101-ej  rocznicy Odzyskania Niepodległości na placu przed pomnikiem Niepodleglości a nastepnie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbyły się uroczystości związane z tą rocznicą.

O godz. 11.00 pod pomnik Niepodległości przybyli uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Mordach, burmistrz i władze gminne, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, orkiestra strażacka OSP Mordy, spoleczeństwo miasta. Tutaj po wysłuchaniu okolicznościowego referatu odczytanego przez ucznia Szymona Domańskiego wszyscy uczestnicy uroczystości rowno o 11.11 odspiewali 4-zwrotki Hymnu Państwowego. Śpiewanie odbyło się w ramach akcji MEN - "Szkola do hymnu".

 

9 listopada 2019
Czytaj więcej o: 101 rocznica Odzyskania Niepodległości
Przejdź do - Dzień Głośnego Czytania

Dzień Głośnego Czytania

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w akcji – konkursie zorganizowanym przez sieć sklepów Biedronka. Szkolne Dni Głośnego Czytania zorganizowała klasa Ia z wychowawcą. Uczniowie tej klasy, samodzielnie wykonali wszystkie elementy dekoracyjne Magicznego Drzewa Słodziaków. Pojawiały się prace rysunkowe słodziaków, wyklejanki z wykorzystaniem różnych materiałów nadających się do recyklingu, postacie z rolek po papierze toaletowym, butelek szklanych i plastikowych, tkanin, makulatury, sznurka itp. Pierwszaki stworzyły również harmonijkowe liście. Dzięki temu powstało kolorowe drzewo,  prezentujące dziecięce wyobrażenie miejsca występowania słodziaków.

19 listopada 2019
Ewa Kruszyńska
Czytaj więcej o: Dzień Głośnego Czytania