Rok szkolny 2020-2021

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Nasze osiągnięcia w roku szkolnym 2020-2021

Nasze osiągnięcia w roku szkolnym 2020-2021

Rok szkolny 2020-2021 dobiega końca. Zbliża się czas podsumowań całorocznej pracy i osiągnięć naszych uczniów. Jesteśmy dumni z ich sukcesów i udziału w wielu konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Poniżej prezentujemy nasze najważniejsze  osiągnięcia.

25 czerwca 2021
Czytaj więcej o: Nasze osiągnięcia w roku szkolnym 2020-2021
Przejdź do - Czytanie ma moc

Czytanie ma moc

W II semestrze uczniowie klasy 2b uczestniczyli w cyklu twórczych warsztatów czytelniczych na podstawie programu „Czytanie ma Moc”, przygotowanego przez Wydawnictwo Znak Emotikon. Hasłem przewodnim dla klas drugich były „Warsztaty wyobraźni”.

25 czerwca 2021
K. Konopka
Czytaj więcej o: Czytanie ma moc
Przejdź do - Wizyta w Kulinarnym Poddaszu (kl. 2a i 2b)

Wizyta w Kulinarnym Poddaszu (kl. 2a i 2b)

Dnia 17 czerwca br. uczniowie klas drugich wraz z nauczycielami wybrali się na warsztaty do Kulinarnego Poddasza w Siedlacach. Zajęcia dostarczyły uczniom nie tylko wiedzy, ale również wielozmysłowych doznań - smakowych, zapachpwych i dotykowych. Drugoklasiści własnoręcznie przygotowali mieszanki pachnących herbat, deser tiramisu oraz pizzę. To była bardzo udana wycieczka!

17 czerwca 2021
R. Teodorczuk, E. Kruszyńska, K. Konopka
Przejdź do - Klasowy konkurs plastyczno-literacki "Uczuciopis"

Klasowy konkurs plastyczno-literacki "Uczuciopis"

W marcu w kl. 2b odbył się klasowy konkurs plastyczno-literacki „Uczuciopis – stwórz mini - książeczkę o emocjach”. Konkurs był podsumowaniem cyklu zajęć warsztatowych „Nasze Duszki – Poznaj moc swoich emocji”, przeprowadzonych w kl. 2b przez p. Katarzynę Konopkę – nauczyciela wspomagającego.

8 marca 2021
Katarzyna Konopka
Czytaj więcej o: Klasowy konkurs plastyczno-literacki "Uczuciopis"
Przejdź do - Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

Już po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI), który zainicjowała Komisja Europejska w 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowano tylko w krajach europejskich, ale z roku na rok w inicjatywę zaczynają włączać się państwa z całego świata. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet.

9 lutego 2021
Katarzyna Konopka
Czytaj więcej o: Dzień Bezpiecznego Internetu

Witamy w społeczności szkolnej

Pasowanie na ucznia, to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole. W bieżącym roku szkolnym pasowanie, które planowane było na koniec października, ze względu na zawieszenie zajęć szkolnych mogło się odbyć dopiero teraz – 29 stycznia.

Dzieci, po ponad dwu  miesiącach nauki zdalnej, dopiero w tym dniu mogły oficjalnie zostać uczniami Szkoły Podstawowej im. Waleriana Łukasińskiego w Mordach. Po złożeniu ślubowania oficjalnie pierwszaki zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej.

Podczas uroczystości pasowania uczniom towarzyszył dyrektor szkoły Jerzy Borowski i wicedyrektor Jolanta Kobak. Ze względu na rygory sanitarne w uroczystości nie mogli uczestniczyć rodzice. Najważniejszym momentem tego wydarzenia było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonali: dyrektor w klasie 1a i wicedyrektor w klasie 1b dyrektor.

 

29 stycznia 2021
Czytaj więcej o: Witamy w społeczności szkolnej
Przejdź do - "Poznaj moc swoich emocji"

"Poznaj moc swoich emocji"

W I semestrze w klasie 2b odbywały się cykliczne zajęcia warsztatowe poświęcone emocjom. Zostały one przygotowane i przeprowadzone przez p. Katarzynę Konopkę – nauczyciela wspomagającego. Zajęcia były prowadzone w oparciu o książkę M. Połomskiej „Nasze Duszki. Poznaj moc swoich emocji”.

23 grudnia 2020
Katarzyna Konopka
Czytaj więcej o: "Poznaj moc swoich emocji"

Konkurs Wiedzy o Patronie

Finaliści konkursu wiedzy o Patronie – klasy 4-8

 

miejsce

Imię i nazwisko

pkt

1

Bruno Toczyński

18

2

Zuzanna Miłkowska

18

2

Hubert Soszyński

18

3

Amelia Trebnio

17

3

Natalia Domańska

17

 

 

Finaliści konkursu Wiedzy o Patronie klasy 1-3

 

miejsce

Imię i nazwisko

pkt

1

Krzysztof Lewczuk

16

2

Patrycja Paprocka

16

2

Karol Chaciński

16

3

Julia Kobylińska

16

17 stycznia 2021
Przejdź do - Dzień Patrona i Dzień Szkolnego Sztandaru

Dzień Patrona i Dzień Szkolnego Sztandaru

W dniu 30 listopada obchodziliśmy online Dzień Patrona oraz Dzień Szkolnego Sztandaru. Uczniowie wszystkich klas obejrzeli filmy historyczne przygotowane przez p. Jerzego Borowskiego - „Życie i działalność Waleriana Łukasińskiego” oraz „Historia szkolnych sztandarów”.

30 listopada 2020
Czytaj więcej o: Dzień Patrona i Dzień Szkolnego Sztandaru
Przejdź do - Listopad Miesiącem Profikatyki

Listopad Miesiącem Profikatyki

W listopadzie została zorganizowana w naszej szkole akcja „Listopad Miesiącem Profilaktyki”. Nauczyciele współorganizujący kształcenie specjalne, logopeda i pedagog szkolny koordynowali przebieg projektu. Przygotowali interesujące gazetki tematyczne i plakaty oraz zbiór materiałów pomocnych w realizacji zagadnień profilaktyki na lekcjach.

30 listopada 2020
Katarzyna Konopka
Czytaj więcej o: Listopad Miesiącem Profikatyki