Jesteś tutaj: Start / mlegitymacja

mlegitymacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Instrukcja dla ucznia

Dlaczego mlegitymacja? Czytaj na tej stronie....  mLegitymacja szkolna - mObywatel - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Jak zrobić zdjęcie do legitymacjii?

Gotowe zdjęcie  z telefonu pobieramy na dysk (można bezpośrednio z Galerii udostępnić tj. wyslać na adres: sekretariat@spmordy.pl). Z dysku zdjęcie wysyłamy jako załącznik na pocztę: sekretariat@spmordy.pl. UWAGA! NAZWA ZDJĘCIA POWINNA BYĆ ZMIENIONA NA:  IMIĘ NAZWISKO KLASA.

Aplikacja mobilna do zrobienia zdjęcia  ze sklepu Google Play:  Passport Photo Online. Po zainstalowaniu aplikacji i jej otwarciu w okienku wyszukiwania wpisujemy "mlegitymacja" - następnie "zrób zdjęcie" lub wgraj zdjęcie z galerii.

Artykuły

Dokumenty związane z wydaniem mlegitymacji

Nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja. mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel. Jest bezpiecznym, nowoczesnym i bezpłatnym narzędziem, które – identycznie jak papierowa legitymacja – poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, czy autobusowych.

W tym mobilnym dokumencie zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w papierowej legitymacji: imię i nazwisko ucznia, numer legitymacji, datę wydania, termin ważności, status użytkownika (uczeń), datę urodzenia, PESEL, nazwę i adres szkoły.

Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z „tradycyjnych” dokumentów: podczas kontroli biletów, przy zakupie biletów do kina itp. 

Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu. Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja będzie unieważniana. Unieważnienie będzie mogło być dokonane przez szkołę także w przypadku utraty mLegitymacji na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana (mLegitymacja jest przypisana do konkretnego urządzenia - w momencie zgubienia lub kradzieży telefonu należy natychmiastowo poinformować osoby odpowiedzialne za wydawanie mLegitymacji). 

1. Wydawanie mlegitymacji

2. Wniosek o wydanie legitymacji - wersja PDF     51KB   wersja edytowalna  - DOC 32KB

3. Regulamin usługi

4. Informacje o publicznej aplikacji mobilnej mObywatel

20 października 2021