Rok szkolny 2022-2023

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI „Torba Miłosierdzia” - Warto pomagać innym, bo dobro powraca

Zachęcamy wszystkich do udziału w zbiórce żywności od 05 do 14 grudnia 2022 roku.

„Torba Miłosierdzia” to narzędzie, które ma na celu nie tylko wsparcie ubogich, ale także uruchomienie pokładów dobra w naszym najbliższym otoczeniu. Zaangażowanie w tę akcję wpływa korzystnie zarówno na osobę, która otrzymuje taką pomoc, jak również na osobę udzielającą pomocy. Bardzo gorąco namawiamy do takiego czynu miłosierdzia - jest to łatwy sposób podzielenia się dobrem z drugim człowiekiem.

29 listopada 2022
Milena Major
Czytaj więcej o: ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI „Torba Miłosierdzia” - Warto pomagać innym, bo dobro powraca
Przejdź do - Dzień Patrona i Dzień Sztandaru Szkoły

Dzień Patrona i Dzień Sztandaru Szkoły

Dzień 30 listopada jest w naszej szkole Dniem Patrona Szkoły i Dniem Sztandaru Szkoły.

Z tej okazji w dniu 28 listopada br. odbyła się uroczysta akademia w sali teatralnej M-GOK w Mordach. Przygotowali ją uczniowie klas trzecich pod kierownictwem nauczycieli: p. Danuty Kesling, p. Wiesławy Lewczuk, p. Renaty Kowalczyk oraz p. Katarzyny Malińskiej, która pomogła w przygotowaniu rekwizytów do inscenizacji. 

28 listopada 2022
tekst: W. Lewczuk i D. Kesling, zdjęcia: M. Pawłowska, K. Jakimiak (kl. 2a), film: W. Kozłowski (kl. 2a), I. Chacińska
Czytaj więcej o: Dzień Patrona i Dzień Sztandaru Szkoły
Przejdź do - Wycieczka do Suntago

Wycieczka do Suntago

Dnia 23 listopada br. duża grupa uczniów kl. 4-8 skorzystała z całodniowej wycieczki do Parku Rozrywki i Wypoczynku Suntago we Wręczy (gm. Mszczonów). Młodzi miłośnicy wodnych przygód, pełni emocji, pod opieką p. Dyrektor Aliny Wołosz, nauczycieli - p. Mileny Major i p. Jerzego Wąsowskiego oraz rodziców korzystali z różnorodnych atrakcji.

23 listopada 2022
K. Konopka
Czytaj więcej o: Wycieczka do Suntago
Przejdź do - Klasy 8a i 8b w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Państwowym Muzeum na Majdanku i Starym Mieście w Lublinie.

Klasy 8a i 8b w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Państwowym Muzeum na Majdanku i Starym Mieście w Lublinie.

Dnia 18 listopada 2022 r. uczniowie kl. 8a i 8b wraz z nauczycielami: p. Agnieszką Geneją, p. Anetą Ilczuk i p. Edytą Iwańczuk wybrali się na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Pałacu Zamoyskich w Kozłówce, gdzie uczniowie mogli podziwiać wspaniałą zabytkową budowlę z XVIII wieku będącą Pomnikiem Historii oraz zgromadzone w niej eksponaty.

20 listopada 2022
Opracowanie: A. Ilczuk Foto: A. Ilczuk, A. Geneja
Czytaj więcej o: Klasy 8a i 8b w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Państwowym Muzeum na Majdanku i Starym Mieście w Lublinie.

Konkurs matematyczno-informatyczny InstaLogik

W dniach 1-28 października 2022 r. odbywał się pierwszy etap ogólnopolskiego konkursu matematyczno-informatycznego InstaLogik. Organizatorem konkursu jest Placówka Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod, przy współpracy z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

19 listopada 2022
Agata Chomiuk
Czytaj więcej o: Konkurs matematyczno-informatyczny InstaLogik
Przejdź do - Święty Mikołaj tuż, tuż...

Święty Mikołaj tuż, tuż...

Jak co roku, tak też w bieżącym roku szkolnym 2022/23 nasza szkoła  wzięła udział  w VII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego  2022 pt. "Święty Mikołaj - biskup o miłosiernym sercu" Organizatorem jest "Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo" w Lublinie. Za przeprowadzenie konkursu w naszej szkole byli odpowiedzialni katecheci. Celem konkursu jest pogłębianie  wśród dzieci wiedzy o życiu i działalności św. Mikołaja - biskupa z Myry, rozwijanie wrażliwości dzieci na potrzeby drugiego człowieka, wychowanie do czynnego zaangażowania w różne formy pomocy, budowanie w umysłach dzieci pojęcia świętości jako synonimu pełnego, prawdziwego człowieczeństwa.

14 listopada 2022
Barbara Zalewska
Czytaj więcej o: Święty Mikołaj tuż, tuż...
Przejdź do - Uroczyste Obchody 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Uroczyste Obchody 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek." (Cyprian Kamil Norwid)

11 listopada 2022 r. obchodziliśmy 104. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W miejsko-gminnych uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i powiatowych, na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Mordy p. Janem Ługowskim, Zastępcą Burmistrza p. Leszkiem Konstańczukiem, Przewodniczącą Rady Miejskiej w Mordach p. Katarzyną Kotowską, Sekretarz p. Moniką Nasiłowską-Osik, Przewodniczącym Powiatu Siedleckiego p. Markiem Gorzałą oraz licznie zproszonymi goścmi. Nie zabrakło także: przedstawicieli miejsko-gminnych instytucji, placówek oświatowych w tym: Dyrekcji Zespołu Oświatowego w Mordach wraz z wychowawcami i nauczycielami. Byli obecni także harcerze z drużyny ZHP "Ciekawi świata pod opieką p. Małgorzaty Pawłowskiej oraz zuchy z 1 Podlaskiej Gromady Zuchowej "Ohana" Mordy prowadzone przez p. Izabelę Chacińską.

11 listopada 2022
Opracowanie: Katarzyna Marczak, Katarzyna Konopka Zdjęcia: Nina Chęcińska, Izabela Chacińska, Katarzyna Konopka, Aneta Ilczuk
Czytaj więcej o: Uroczyste Obchody 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości
Przejdź do - "Szkoła do hymnu"

"Szkoła do hymnu"

Dnia 10 listopada cała społeczność szkolna i przedszkolna wzięła udział w akcji MEiN #SzkołaDoHymnu. O godzinie 11.11. w murach naszej szkoły oraz przedszkola rozbrzmiewał „Mazurek Dąbrowskiego”, zaśpiewany dostojnie, z pełną powagą i szacunkiem. W ten sposób symboliczny sposób dzieci przedszkolne i uczniowie włączyli się w obchody kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

10 listopada 2022
Czytaj więcej o: "Szkoła do hymnu"
Przejdź do - Spektakl "Jak kamienie rzucane na szaniec"

Spektakl "Jak kamienie rzucane na szaniec"

Kolejna wizyta w teatrze miała miejsce 10 listopada br.. Tym razem pojechały klasy ósme i klasa siódma.  Artyści Teatru "Artenes" w spektaklu "Jak kamienie rzucane na szaniec" przybliżyli widzom tematykę II wojny światowej, dramatyczne losy Zośki, Alka i Rudego. Stworzyli niepowtarzalny nastrój, wzruszyli do łez, więc otrzymali zasłużone gromkie brawa. Wyjazdy do teatru zorganizowała nauczycielka polskiego pani Katarzyna Marczak.

http://www.artenes.pl/repertuar/

10 listopada 2022
Katarzyna Marczak
Przejdź do - Klasy drugie w Teatrze

Klasy drugie w Teatrze

Spektakl teatralny pt. „ O Rybaku i Złotej Rybce”

Dnia 10 listopada 2022r. uczniowie klasy II A i II B pod opieką wychowawców : p. Izabeli Chacińskiej, p .Elżbiety Wielogórskiej i p. Niny Chęcińskiej wzięli udział w wyjeździe do Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach na spektakl teatralny pt. „O Rybaku i Złotej Rybce”. Producentem przestawienia był Wrocławski Teatr Edukacji „ Artenes”. 

10 listopada 2022
Elżbieta Wielogórska, Izabela Chacińska
Czytaj więcej o: Klasy drugie w Teatrze