Rok szkolny 2025-2026
Artykuły
Certyfikat Placówki Edukacyjnej Przyjaznej Lasom
Udział w akcji "Cała Polska maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasu"
W ubiegłym tygodniu Mały Samorząd Uczniowski zaprosił chętnych uczniów kl. 1-3 do udziału w akcji „Cała Polska Maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasów”. Włączenie się w tą ogólnopolską inicjatywę miało na celu wyrażenie wdzięczności Strażakom i Leśnikom za to, że chronią nasze lasy przed pożarami. Doceniając tak ważne dla każdej społeczności zawody, dzieci stworzyły laurki dla Strażaka i Leśnika z okazji Święta Strażników Lasu (które obchodzone jest co roku - 29 maja).
Prace zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym, sfotografowane i przesłane Organizatorom akcji. Z nadesłanych zdjęć powstanie symboliczna Giga Laurka dla Srażaków i Leśników.
Udział kl. 1-3 w akcji "Żonkile"
Uczniowie kl. 1-3 wzięli udział zajęciach edukacyjnych poświęconych akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”. Podczas zajęć zapoznali się z symboliką żonkila - nawiązującą do zbliżających się obchodów kolejnej rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim oraz wykonali z papieru żółte kwiaty jako wyraz pamięci zbiorowej o Bohaterach Getta.
Akcja "Żonkile" - Niech Łączy Nas Pamięć!
W imieniu Małego Samorządu Uczniowskiego zapraszamy klasy 1-3 do udziału w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, która jest symbolem pamięci o wybuchu powstania w getcie warszawskim w dn. 19 kwietnia 1943 r. Z racji tego, że w tym roku obchody 83. Rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim przypadają w niedzielę, zachęcamy do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych nawiązujących do powyższej tematyki, zwrócenie uwagi na przygotowaną na tę okoliczność gazetkę ścienną oraz symboliczne wykonanie papierowych żonkili w dniach poprzedzających to wydarzenie lub bezpośrednio po niedzielnych obchodach rocznicowych.
Niech hasło przewodnie akcji: "Łączy nas pamięć" nie tylko zachęca nas wszystkich do poznawania historii, ale także promuje takie wartości jak: odwaga, empatia czy odpowiedzialność.
Relizując wspomnianą inicjatywę warto pamiętać, że logo akcji „Żonkile” jest znakiem zastrzeżonym i powinno być stosowane zawsze z logo Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN podpisanym jako Organizator akcji „Żonkile”. Z kolei materiały edukacyjne dostosowane do potrzeb dzieci młodszych dostępne są na stronie Organizatora akcji - Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN: https://polin.pl/pl/zonkile-w-szkolach-i-instytucjach
"Czytam wszędzie" - Rodzinny Konkurs Fotograficzny
Strona: 1/4
- Strona: bieżąca1
- Strona: 2
- Strona: 3
- Strona: 4
- następna
- Przejdź na koniec







%20-%20Kopia.jpg)
%20-%20Kopia.jpg)
%20-%20Kopia.jpg)
%20-%20Kopia.jpg)














.jpg)

.jpg)


